неділя, 26 квітня 2020 р.


ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПРО ТРАГЕДІЮ НА 

ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС


Щороку 26 квітня відзначається Міжнародний день пам'яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах в пам'ять про події на Чорнобильській атомній електростанції.
Рівно 34 років тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша у світі техногенна катастрофа.

четвер, 23 квітня 2020 р.

23 квітня - Всесвітній день книги

 і авторського права.

 Читайте! Читайте! Читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не 

втратити жодної краплі змісту книги. Читайте! Нехай не буде 

жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з 

нової книги!


середа, 22 квітня 2020 р.


Сьогодні світ відзначає День Землі.
Метою свята є привернення уваги суспільства до проблем екології, заклик дбати про природу. Вважається, що сьогодні кожен має зробити для Землі щось корисне: прибрати засмічену ділянку, чи посадити дерево.
День Землі – це символ єдності, усвідомлення, що тільки об’єднаними зусиллями людство може боротися з глобальними екологічними та існуючими соціальними проблемами.
                                                          


неділя, 19 квітня 2020 р.


З великодніми святами - фото 323630

Великдень в Україні: витоки та сучасність


«Пасха», «Великдень», «Воскресіння Господнє» – усі ці найменування здавна використовуються нами для того, щоб сповістити про, без сумніву, одне з найголовніших свят в культурі українського народу. А чи знаєте ви, що насправді це три різних свята, які історично переплелися між собою і явили собою те одне, що його ми звикли стрічати по весні?!
Витоки цього величного дійства варто шукати ще в дохристиянські часи, коли 22 березня наші предки відзначали найголовніший день весни – Великдень. Урочисто святкуючи перемогу весняної пори року над зимовою, кожна родина пекла «великодні калачі» та фарбувала яйця, що пізніше трансформувалися в звичні нашому вуху паски й крашанки.

неділя, 12 квітня 2020 р.

Привітання з Вербною неділею 2020 / Фото: segodnya.ua

                    На шостому тижні Великого посту починається Вербний тиждень. Він і закінчується святом, яке називають Вербною неділею, "шутковою" або "квітною". Цей день не має фіксованої дати, бо "прив'язаний" до Великодня й приходить рівно за тиждень до святкування Воскресіння Христового.
У Вербної неділі є й інша назва – Вхід Господній до Єрусалима. Саме цього дня, за описами з Євангелії, Ісус в'їхав на віслюку до святого міста Єрусалим. Місцеві жителі зустрічали його як рятівника пальмовими гілками і хвалебними криками "Осанна!" Саме свято символізує визнання народом Ісуса Месією, а також вхід Сина Людського до Раю. В Україні пальми не ростуть, тому їх замінили вербовими гілками. Це дерево здавна користується великою шаною в українців, бо воно перше сповіщає про прихід весни й має цілющі властивості.
Під час богослужінь на Вербну неділю в храмах освячують букетики верби. Потім освячену вербу несуть додому, прикрашають нею ікони й зберігають протягом усього року. Вважається, що вона вбереже від зурочень, хвороб, повеней і пожеж та інших бід. Вербі приписувалася цілющі сили. Вербові бруньки з'їдали, щоб бути дужим і не боліло горло. Їх додавали до каш, щоб набратися весняної сили. У відварах з вербою купали дітей, щоб уберегти від хвороб. Освяченим гіллям кропили хати й домашню худобу від бід.
Та найголовніший ритуал Вербної неділі – це легкі удари вербовим гіллям один одного, примовляючи:
"Не я б'ю, верба б'є,
за тиждень - Великдень,
 недалечко червоне яєчко".
Молоді хлопці та дівчата билися свяченою вербою ще й коло церкви, та й дорогою, як додому йшли, а б'ючись, примовляли:
Будь великий, як верба,
А здоровий, як вода,
А багатий, як земля!
 Картинка-привітання з Вербною неділею 2020 / Фото: 24tv.ua


вівторок, 7 квітня 2020 р.

               Всесвітній день здоров’я



День здоров’я - для всіх і всюди!
Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я. 
У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кажен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.